מערכת הפעלה לשרת. מייקרוסופט או לינוקס?

נושא בחירת מערכת ההפעלה, מעסיק כל בעל עסק, הן ברכישת שרת חדש, בחירת שרותי אירוח, או אפילו בעת הכנסת עמדות עבודה חדשות. בפי סי פלוס מחשבים מומחי לינוקס ומייקרוסופט, יוכלו לייעץ לכם, על מנת שתבחרו את מערכת ההפעלה המתאימה ביותר לעסק שלכם.

נושא בחירת מערכת ההפעלה, מעסיק כל בעל עסק, הן ברכישת שרת חדש, בחירת שרותי אירוח, או אפילו בעת הכנסת עמדות עבודה חדשות.
בפי סי פלוס מחשבים מומחי לינוקס ומייקרוסופט, יוכלו לייעץ לכם, על מנת שתבחרו את מערכת ההפעלה המתאימה ביותר לעסק שלכם.
על מנת לעזור לכם לגבש החלטה , קיבצנו בהמשך את השיקולים, אותם צריך לקחת בחשבון, והיתרונות והחסרונות של כל אחת ממערכות ההפעלה, לינוקס או Windows של מייקרוסופט.


ביצועים
מהניסיון שלנו כחברת אירוח שרתים ומבדיקות שנערכו על ידי מומחים אנו למדים, ששרתי לינוקס יכולים להריץ מספר רב יותר של תהליכים. בפועל, הדבר מתבטא בכך, שעל אותו שרת פיזי ניתן לאחסן מספר רב יותר של ממשקי לינוקס.

בהסתכלות אחרת, ביצועי אתרים בשרת לינוקס יהיו טובים בהרבה, מאשר אותו שרת עם מערכת הפעלה Windows , המריץ אותה כמות נתונים.


יציבות
הדעה הרווחת וניסיוננו כחברת אירוח שרתים , מלמדים, ששרתי לינוקס יציבים יותר משרתי חלונות.

חשוב לציין, שעד לפני מספר שנים הפער היה תהומי, לטובת שרתי לינוקס, אולם בשנים האחרונות מיקרוסופט משקיעה מאמצים רבים ודי בהצלחה בכדי לסגור על הפער. בעוד ששרתי Windows Servers כיום הרבה יותר יציבים, עדיין במקרים רבים נידרש Boot כדי לפתור תקלה.
אבטחה
האבטחה של שרתי אינטרנט היא בעיה מרכזית וקיימת בכל סוגי השרתים.
בין אנשי המקצוע ,לינוקס נחשבת למערכת בעלת אבטחה טובה יותר, אך עם זאת יש לציין כי מיקרוסופט התקדמה בצורה מהותית בשנים האחרונות בנושא אבטחה וכהרגלה מחקה פונקציות ומערכות אבטחה שקיימות בלינוקס מזה זמן רב. כאן יש לציין יתרון קטן למיקרוסופט, המאפשרת עדכוני תוכנה אוטומטיים המאפשרים ניטרול פרצות מנוהל ומיידי בעוד שבמערכות לינוקס יש צורך לעקוב אחרי עדכוני אבטחה ולבצע אותם ידנית.כמובן שעל ידי בחירת פי סי פלוס כמאחסנת השרת שלכם, תקבלו תחזוקה שוטפת של מומחי לינוקס  לשרת.

נוחות שימוש

ברמת משתמש הקצה, יורגש הבדל גדול במהירות העבודה.
אם מתייחסים לניהול מערכת הפעלה של שרת אינטרנט, ניתן לאמר שניהול מערכת לינוקס מורכב יותר ודורש ידע והתמחות גבוהים יותר. מנהלי מערכות הלינוקס שלנו ישמחו להדגים בפניכם שליטה מדהימה ויכולות שהן בלתי מושגות ב Windows.
עלויות
לינוקס היא תוכנת קוד פתוח, שהשימוש בה חופשי וללא דמי שימוש. התוכנה מפותחת ע"י מספר רב של תוכניתנים מתנדבים ברחבי העולם, שהקו המנחה אותם הוא תרומה לקהילת המפתחים ועל כך הם ראויים לכל שבח.

Windows, לעומת זאת, מפותחת ע"י תוכניתנים שכירים בחברת מיקרוסופט, תמורת שכר המשולם מתשלומים הנגבים מן הלקוחות, עבור רישיונות שימוש. הרצון של מיקרוסופט כחברה מסחרית להרוויח כסף הוא לגיטימי ביותר, אולם כמה פעולות שלהם ומחירים גבוהים כשל מונופול הביאה עליהם מתנגדים רבים כולל מדינות וממשלות

ההבדל בעלויות בין לינוקס לחלונות אינו מסתיים בעלות מערכת ההפעלה בלבד. מהר מאד תגלו שכל אפליקציה או מרכיב תוכנה נוסף ל Windows יעלה לכם כסף רב. לעומת זאת, תוכלו למצוא מרכיבי תוכנה ואפליקציות רבות ומגוונות ללינוקס, שכולן תחת רישיון לשימוש חופשי.

על ידי ניהול המערכת שלכם, בפי סי פלוס, אתם מקבלים בעצם מומחי לינוקס, שינהלו את השרת שלכם. גם אם המערכת שלכם משולבת מ Windows ולינוקס תקבלו מענה מושלם, שכן אנשי ה IT שלנו מתמחים בשני סוגי מערכות ההפעלה.


סטטיסטיקה
מנתונים בינלאומיים של חברות אחסון עולה כי למעלה מ 52% מהדומיינים בעולם ממוקמים על שרתי לינוקס, כ34% ממוקמים על שרתי סביבת Windows , והיתרה על מערכות הפעלה אחרות.
המשמעות היא כמובן שיש עדיפות סטטיסטית לחברות המשתמשות במערכות הפעלה של  Linox . (חברת גוגל למשל העבירה את כל פעילותה למערכות הפעלה של Linox)


סיכום
המלצתנו האישית הינה לבחור במערכת הפעלה מבוססת לינוקס, אלא אם כן בכוונתכם להשתמש בתכונות או אפליקציות ספציפיות של חלונות.
קיבצנו  עבורכם בטבלה השוואה בין שני סוגי המערכות.

 

סוג הישום

מיקרוסופט

לינוקס

שרת דואר

עלות רישוי לכל משתמש

ללא עלויות, למעט מקרה שהלקוח מעדיף להשתמש בממשק אווטלוק של מיקוסופט בשרת לינוקס. (כדאי מעל 25 משתמשים)

דומיין

מוגבל בכמות הדומיין בגירסת SBS +STN

אין הגבלה בכמות הדומיין

במקרה של תקלה

במקרה של תקלה חמורה –השיחזור ארוך ויקר וחשוב לציין – בתקלה בתיבה בודדת לא ניתן לשחזר אלא בשיחזור כל מסד הנתונים (למעט מקרה בו בוצע גיבוי בתוכנה מצד ג')

שיחזור כל תקלה ללא כל בעיה באופן מהיר ובעלות נמוכה כולל תקלה בתיבה בודדת 

עבודה מול סלולר

עובד

עובד

שיתוף יומנים

עובד

עובד

גישה בממשק אינטרנטי

עובד

עובד

U-F-S-תרגום מייל כתוב לדיבור

עובד

לא קיים

גיבויים 

תוכנות הגיבויי שמגיעות באופן סטנדרטי לא חכמות במיוחד עקב יכולת שיחזור איטית , מסוכנת ,ויקרה ולכן יש לרכוש תוכנת גיבוי טובה כמו  –BECK UP EXEC

מערך של תוכנות גיבויי מוכן לשימוש באיכות מצויינת עם יכולת שיחזור מהירה מאוד , יסודית , ובעלות נמוכה מאוד 

הגנות  

חייבים לרכוש תוכנת אנטי וירוס להגנה

אין צורך – אין וירוסים ללינוקס

אופיס

חייבים לרכוש תוכנות אופיס

ניתן להשתמש בתוכנות אופיס של לינוקס ללא עלות רכישה

מהירות

עובדת לאט באופן יחסי ללינוקס וזאת מאחר ומיקרוסופט מפעילה את כל הישומים כל הזמן גם בזמן שהם כלל לא בשימוש

מפעיל ישומים לפי הצורך וגם בהפעלת כל היישומים עובד ב-10 פעמים יותר מהר מתוכנת מיקרוסופט

 

בכדי להתקרב במעט למהירות העבודה בלינוקס על הרשת לעבוד במהירות של 1 גיגה מה שמיקר מאוד את עלות התשתית ועל מערכת ההפעלה להיות 64 BIT

מהירה מאוד בכל תשתית ואפילו במערכת 32BIT. לא כל שכן אם הרשת היא 1גיגה ומערכת ההפעלה 64BIT אז אין למיקרוסופט שום סיכויי באיכות ובמהירות העבודה

מכונות

יש צורך במס' שרתים בכדי למלא את כל הישומים באיכות וביעילות, מה שגורם להוצאה גדולה ברכישת המכונה , בתיקון תקלות חומרה ,באיכסון, ואפילו בעלויות ביטוח

אין צורך במס' מכונות. ניתן לבצע חלוקה וירטואלית של כמה שרתים במכונה אחת, עלות נמוכה באופן משמעותי ברכישה ובתחזוקה

 

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה